Kde nás najdete?

kliknutím zvětšíte

Termiti - schůzky

Důležidou úlohu v naší činnosti hrají pravidelné schůzky, kde se děti formou hry učí různým dovednostem, jako je například orientace v přírodě, poznávání rostlin a živočichů, práce s moderními technologiemi, různé manuální činnosti apod. Snažíme se aby program byl vyvážený a děti se mohli rozvíjet jak po stránce fyzické, tak i po stránce duševní.

Schůzky vlčat se konají každý týden, vždy v pondělí od 16:30 do 18:30 v klubovně, kde jsou kluci pod dohledem vedoucích a jsou rozděleni do družinek, v nichž má každý svou nenahraditelnou úlohu.

Schůzky skautů jsou vždy v úterý, také od 16:30 do 18:30 v naší klubovně. Na schůzkách se sejdou vždy všechny družiny skautů, které se pod vedením zkušených rádců účastní rozmanitého programu.

Na schůzkách také děti hrají tzv. etapové hry, kterými postupně odkrývají děj celoroční hry, která je provází už od zahajovací akce a vyvrcholí na táboře.

Vlčci

na schůzkách a společných akcích společně plníme, vlčky chceš li je plnit s námi zde jsou podmínky jejich splnění:

Vlčci, podmínky jejich získání

Seznam věcí potřebných na schůzku vlčat

Seznam věcí potřebných na schůzku skautů

Tábor

Tábor je každoročním vyvrcholením naší skautské činnosti. Na celé dva týdny se odebereme do lesů v samotném srdci Moravského krasu. Kluci spí rozděleni do družin, po 5-7 lidech, v indiánských stanech tee-pee („týpí“). Na táboře hrajeme zajímavé hry, chodíme na výlety, také pracujeme, zpíváme, a hlavně mají kluci možnost zúročit své vědomosti získané nejen na schůzkách a také se naučit novým dovednostem. Další důležitou událostí tábora je vyvrcholení celoroční etapové hry, která nás provází po celý rok.